REZULTATI U ŠKOLSKOJ 2016/2017. GODINI

МАТЕМАТИКА
Ученик  Војин Бојић,VI-2,  освојио је 100 бодова на градком такмичењу из математике и пласирао се на републичко такмичење.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК
На грдском такмичењу из Енглеског језика ученик Вељко Кнежевић , VIII-2,освојио је  место и пласирао се на републичко такмичење,а ученик Јован Стојков добио је похвалницу.

УСКРШЊЕ ЛИКОВНЕ ЧАРОЛИЈЕ
На конкурсу –Пријетењи деце Новог Београда- за цртеж награде су освојили
Реља Цвијетић I-1,II место
Петра Тодић, I-1, III место
А за осликавање јаја
Ања Вукелић,III-2, III место

ФЕСТИВАЛ КРАТКИХ ДРАМСКИХ ФОРМИ
Драмска група „Драмачурлија“ ученика  II-2 освојила је  место
Као и награду за костим и избор музике.
Признање за најбољу епизодну улогу добио је Матеј Недић за улогу Чарли Чаплина

СРПСКИ ЈЕЗИК
На градском такмичењу из Српског језика и језичке културе ученица Петра Крстић освојила је  III место.

-МОЈ КРАЈ ПРИЧЕ- општински литерарни конкурс
На општинском литерарном конкурсу-Мој крај приче. Наши ученици постигли су следеће резултате:
Матеј Недић, II-2,  II место
Ана Радојевић, VII-1 , II место
Матеја Миљковић ,II-2, III место
Наталија Марић, III-1, I место


ЦРВЕНИ КРСТ
На конкурсу организације „Црвени крст“ на конкурсу  „Крв живот значи“ наши ученици освојили су:
За ликовини рад
Анђа Милојевић, V-2  , I место
Анђела Стојановић , V-2, III место
За песму
Јана Цветковић, V-2, II  место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА
На општинском такмичењу из техничког образовања наши ученици постигли су следећи пласман:
Ана Костић   V-1, III место
Петар Бркић   V-2, III  место

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

На појединачном   градском    такмичењу  у  шаху одржаном  у  суботу   18. 03. 2017. у  ОШ „ Ђуро  Стругар „ ,  ученици  су  постигли следећи  успех.
1.разред  дечаци -  Бјелица  Данило  -  4.  место
5. разред  девојчице - Нинковић  Тамара - 2.  Место
7. разред   дечаци - Алекса  Вујановић  - 3. место
Тамара и  Алекса  су  се пласирали    на  републичко такмичење , док за  ученике  од 1- 4. разреда министарство просвете није  предвидело републичко  такмичење.
Ученике  водио :     Милан  Обрадовић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Од 5 ученика који су учествовали на општинском такмичењу из географије, сви освојили 2. или 3. место.
Успеси ученика су следећи:
1) Андреј Бошковић 7/1 - 2. место и пласирао се на градско такмичење
2) Ивана Вуковојац 7/1 -2. место и пласирала се на градско такмичење
3) Алекса Богдановић 7/1 - 2. место и пласирао се на градско такмичење
4) Лидија Роквић 7/2 -3. место
5) Андрија Цвејић 8/2 - 3. место

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ
На општинском такмичењу из математике, одржаном 25.2.2017. године ученици наше школе постигли су следеће резултате:
III разред-АнаПпавловић, 2, место
III разред-Ања Вукелић, 3. место
IV разред-Маша Јовановић ,1. место
IV разред- Лаура живић, 2. Место
V разред-Новак Вукашиновић,  3. Место
V разред-Бркић Петар, 3. место
V разред-Александар Вукелић, 3. место
VI разред- Војин Бијић, 2. Место
VI разред-Елена Фалуши, 2. Место
Сви ученици IV,V i VI разреда су се пласирали на градско такмичење које се одржава 25. Марта у ОШ „20. Октобар“

ОПШТИНСКО ПРВЕНСТВО У ШАХУ
На појединачном такмичењу у шаху одржаном у нашој школи наши ученици су постигли следећи успех
Дечаци
1.разред- Бјелица Данило-1. место
7.разред- Алекса Вујановић-3.место
Девојчице
4.разред-Јована Цвејић- 3.место
5.разред-Тамара Нинковић-2 место
7.разред- Ангелина Стефановић-2.место
8.разред- Ања Марић- 1-место
Сви ученици су се пласирали на градско такмичење.

На општинском екипном првенству у шаху екипа девојчица у саставу:
Тамара Нинковић
Ања Марић
Вера Андрок
Освојила је 2. Место и пласирала се на градско такмичење.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ
Општинско такмичење из биологије одржано је 5.3.2017.године.Ученици наше школе постигли су следеће резултате:
V разред    Милојевић Анђа V‒2   II место
                    Бркић Петар V‒2          II место
Костић Ања V‒ 1         III место
VI разред   Кресојевић Маријана VI‒ 1     II место
                    Фалуши Елена VI‒ 2                III место
Бојић Војин  VI‒ 2                    III место
VII разред   Радуновић Никола   VII‒ 2     III место

 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ И РАЧУНАРСТВА
На општинском такмичењу из информатике и рачунарства
Ученик  V  разреда Петар Бркић освојио је 2. Место

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС
На литерарном конкурсу „Смешна прича“ прво место освојила је :
Лила Станојевић, ученица другог разреда


НАЈРАСПЕВАНИЈА ОЗ
На општинском такмичењу за најраспеванију Одељенску заједницу  одељење IV -2 освојило је треће место.

ЂАЧКИ ПЕСНИЧКИ СУСРЕТИ
На општинском  такмичењу „Ђачки песнички сусрети“ наши ученици освојили су:
Елена Фалуши,  6. разред -2.место
Вељко Костић,  2.разред-3.место


У ЧАСТ ДРАГАНУ ЛУКИЋУ
На дечјем ликовном и литерарном конкурсу „Участ Драгану Лукићу-Лукићев лист“ ученици наше школе су остварили следеће резултате:
Лила Станојевић,2.разред-3. место за литерарни рад
Хелена Царевић, 2.разред-похвала
Лена Филиповић, 3.разред-похвала


ДЕЧЈИ СТРИП
На републичком конкурсу за дечји стрип каиш, наши ученици су освојили следеће награде:
Ана Тепина, 2. Разред-3.награда
Милица Милојевић,4.разредед-3. награда


ДОПИСНА МАТЕМАТИЧКА ОЛИМПИЈАДА
Ученица 5.разреда Анђа Милојевић освојила је3. место на дописној математичкој олимпијади

ЗА СУНЧАНУ ЈЕСЕН ЖИВОТА
На традиционалном ликовном и литерарном конкурсу „За сунчану јесен живота“ наши ученици су освојили 5 награда.
Лила Станојевић, 2. Разред-1.награда за литерарни рад
Ема Радујко, 6. Разред-1.награда за литерарни рад
Алем Ћорче6. Разред-2. Награда за литерарни рад
Бошко Милојковић,6разред-2.награда за литерарни рад
Вана Миловановић,8.разред.1.награда за ликовни рад

ОПШТИНСКО ОТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ОДБОЈКЕ
Мушка екипа 5.и6.разреда освојила прво место на општинском такмичењу из одбојке и пласирала се на градско такмичење.
Женска екипа 5.и6.разреда освојила је 3.место у конкуренцији женских екипа.


РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
На такмичењу у ракетном моделарству у оквиру манифестације“ Београдски космодром“ наши ученици су остварили  запажене резултате:
Марко Ђорђевић,4.разред-1.место
Никола Драговић, 5.разред-2.место
Александра Ђорђевић 8.разред,3.место.


ДОПИСНА МАТЕМАТИЧКА ОЛИМПИЈАДА
Ученице Милојевић Анђа, Крстић Петра и Фалуши Елена пласирале су се  у други круг Дописне математичке олимпијаде у организацији Математичког друштва „Архимедес“

ШАХ
На појединачном такмићењу у шаху, ученица Тамара Нинковић је освојила прво место чиме је стекла златну медаљу, диплому и пехар.

ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО
На хуманитарној трци „За срећније детињство“ ђаци наше школе су освојили 3 медаље.
Фета Селими, једну златну и једну сребрну
Лиридон Селими, сребрну медаљу.

 

 


 
LINKOVI