REZULTATI U ŠKOLSKOJ 2015/2016. GODINI

-14. Смотра ћириличке писмености, Тител 2016.

У Народној библиотеци „Стојан Трумић“ у Тителу, на дан зачетника словенске писмености Светог Ћирила и Методија 24. маја, одржана је 14. Смотра ћириличке писмености. У обраћању присутнима, директор библиотеке Горан Поповић истакао је да је манифестација настала из потребе да се у доба убрзаног технолошког напретка сачува ћирилица као симбол нашег постојања и идентитета. Похвалио је креативност учесника из 44 основне и средње школе из целе Србије, чији су радови били изложени на паноима.
Три ученице наше школе освојиле су награде у областима школски
писмени задаци и ћириличка калиграфија. Уна Жарковић (V/1) награђена је
трећим местом у категорији средњег узраста за писмени задатак писан
ћирилицом на тему „Путовање на крилима маште“. Вана Миловановић (VII/2)
добила је другу награду за монограм, а Ања Бошковић (VIII/2) за традиционално
Додела награда протекла је у свечаној атмосфери, у присуству великог
броја ученика, наставника, родитеља, као и представника Општине Тител. Сви
награђени и похваљени ученици добили су дипломе и књиге. Организатори су
се захвалили свим школама учесницама, уз жељу да се на истом задатку и
месту окупимо и следеће године.

-Хелена Царевић, ученица I/2 је на конкурсу поводом јубилеја Друштва учитеља Ариље уз подршку Савеза учитеља Србије, освојила прво место на ликовном конкурсу у категорији млађих разреда,са темом „Моја учитељица“.

-На ликовном конкурсу цртања ускршњих јаја, ученица Ивана Мандарић  I/2 , је освојила  друго а Борис  Бојић ,из истог одељења, треће место.

-У оквиру пројекта, „ЈА САМ ДЕТЕ НА ВРХУ ПЛАНЕТЕ“, у финале ове прелепе републичке манифестације место су обезбедили следећи ученици:
у категорији млађих разреда :
Јован Немет  III/1
Петар Бркић  IV/2
Новак Вукашиновић IV/2
у категорији старијих разреда:
Ангелина Стефановић VI/2
Тијана Пејовић VI/2
СВИ УЧЕНИЦИ СУ ДОБИЛИ ЗАХВАЛНИЦЕ  и пригодне поклоне.
Координатор пројекта је проф. Снежана Радивојша

-На дан Ћирила и Методија је Православни дечји часопис „Светосавско звонце“ и Српско одељење међународног фонда јединства православних народа наградило најуспешније поводом конкурса породица. Вељко костић I/2 је добио специјалну похвалницу за литерарни рад у категорији деце до 9 година. Захвалницу за  исказану љубав и пожртвовање у очувању културе институције породице, историје и традиције је добила његова учитељица Снежана Радивојша.

-На 12. међународном фестивалу „Креативна чаролија“, под покровитељством Министарства просвете и „УГ креатива“, I/2 је учествовало у категорији ликовног и  драмског-сценског стваралаштва. Са фестивала смо се вратили са 5 диплома.
Ученици Матеј Недић и Наталија Митровић су имали своје ликовне радове на свечаној поставци фестивалских паноа. Драмска представа „Азбука љубави“, текст Снежана Радивојша и Душко Радовић,  режија Снежана Радивојша, је освојила 3. место.
Ученица Софиа Јанда је проглашена најбољом глумицом фестивала.

-На такмичењу „Читалачка значка“ су из I/2 учествовали следећи ученици:

 Борис Бојић, Милица Здравковић, Вељко Костић, Ивана Мандарић, Ангелина Милановић, Наталија Митровић, Марко Мрђеновић, Матеј Недић, Андреј Васовић, Лена Пантовић, Илија Ранђеловић, Јанко Ранђеловић, Вања Сарић, Лара Станковић, Ана Тепина, Лука Фирст, Хелена Царевић

 

-На општинском такмичењу под покровитељством Градске управе Града Београ Секретаријата за спорт и омладину на ликовном конкурсу "Птице" Иван Штокић
V-1 освојио је 3. место.

-Тамара Нинковић IV-1 освојила је 2. место у шаху у Батајници одржаног 4. јуна 2016.

-На 8. хуманитарном одбојкашком БЛОК-АУТ турниру Милица Ђокић и Маријана Кресојевић ученице 5. разреда освојиле су 2. место са својим тимом.

-Ђођревић Милица освојила је 3. место на 47. општинској смотри "Шта знаш о Саобраћају"

-На Међународном литерарном конкурсу "Тако ми је причала моја
бака" у оквиру пројекта САЧУВАЈМО ТРАДИЦИЈУ – ОТВОРИМО ГРАНИЦЕ у организацији Министарства спољних
послова Републике Србије награђена је ученица наше школе
АНЂЕЛА СТОЈАНОВИЋ IV-2 .

-На градском литерарном конкурсу " КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ "
ученица наше школе АНДРИАНА ПЕЈАНОВИЋ IV-2 освојила је
друго место.

- На хуманитарној трци „За срећно детињство“ одржаној 3. 10. 2015. ученици VI 2 Лиридон и Фета Селими освојили су две медаље.

- На тестирању Регионалног центра за таленте Београд у октобру 2015. године

следећи ученици су испунили критеријуме и укључили се у рад центра:

Даница Бошковић VII 2 – математика

Урош Мијајловић VII 2 – информатика

Андрија Цвејић VII 2 – географија

Јован Стојковић VII 2 – енглески језик

Јасмина Хајтић VIII – хемија

- Ученици VII 2 су снимили скеч из филма „Лајање на звезде“ за KID FEST – дечји

филмски фестивал и на основу гласова освојили 3. место.

- Општинско литерарно такмичење „За сунчану јесен живота“:

Стефан Новаковић II 1 – I награда

Милица Ђокић V 2 – II награда

Ана Павловић II 2 – III награда

- Општинско литерарно такмичење „У част Драгану Лукићу – Лукићев лист“:

Ана Јелача VIII 1 – II место

Мила Јуришевић VI 1 – III место

Похвале: Ива Радмановић V 2 и Ана Радовановић VI 1

- Градско такмичење у пливању одржано 8. и 9. 12. 2015. године:

II место и пласман на републичко такмичење – Теодора Милошевић у категорији 50 m прсно

VIII место – Елена Фалушиу категорији 50 m леђно

VIII место – Ива Новаковић у категорији 50 m делфин

XIII место – Новак Кандић у категорији 50 m краул

- Општинско такмичење у шаху:

Девојчице 2006. и 2007. – Јована Цвејић III 2 –V место

Девојчице 2004. и 2005. – Тамара Нинковић IV 1 – III место

Девојчице 2002. и 2003. – Ања Марић VII 2 –IV место

Дечаци 2004. и 2005. – Александар Вукелић IV 1 –V место и пласман на градско

такмичење

Дечаци 2002. и 2003. – Алекса Вујановић VI 2 – II место

На такмичењу је учествовало 18 ученика у 6 категорија.

- На међународном такмичењу у клавиру ученик IV 1 Петар Николић освојио је II место.

- Градско такмичење из енглеског језика:

Тара ЂорђевићVIII 1 –II место и пласман на републичко такмичење

- Општинско такмичење у шаху одржано 12. и 13. 03. 2016.:

Девојчице III и IV разред – Тамара Нинковић IV 1 – III место

Дечаци V и VI разред – Алекса Вујановић VI 2 – II место

Екипно такмишење: Тамара Нинковић, Ања Марић, Марија Лозанац – III место

- Општинско такмичење из хемије:

Урош Мијајловић VII 2 – II место и пласман на градско такмичење

- Општинско такмичење из географије:

Андрија Цвејић VII 2 – II место

Урош Јанковић VIII 2 – III место

- Општинско такмичење из математике:

Алекса Ђорђевић III 1 – II место

Лаура Живић III 1 – III место

Маша Јовановић III 2 – III место

Никола Арсић IV 2 – III место

Петар Бркић IV 2 – III место

Војин Бојић V 2 – III место

- Општинско такмичење из српског језика и језичке културе:

Ања Бошковић VIII 2 – II место

Ива Радмановић V 2 – II место

Уна Жарковић V 1 – III место

Маријана Кресојевић V 1 – III место

Све ученице имају пласман на градско такмичење, као и Лаура Грего VIII 1 која је

прошле године учествовала на републичком такмичењу.

- Градско такмичење из математике:

Војин Бојић V 2 – IV место

- Општинско такмичење из техничког и информатичког образовања:

Ангелина Стефановић VI 2 – делила је II и III место са освојених 87 бодова и

пласирала се на градско такмичење

- Ученице VII разреда Тамара Радиновић, Невена Кладар и Катарина Срејић у

терцету са песмом „Јечам жела“ на градском такмичењу ДЕМУС 2016. у

организацији „Пријатељи деце Београда“ освојиле су I место.

- Математичко такмичење „Мислиша – 2016“:

Војин Бојић V 2 – II награда

Бошко Милојковић V 2 – III награда

Сергеј Јанковић IV 2 – III награда

Наталија Марић II 1 – похвала

Дуња Радмановић II 2 – похвала

Алекса Ђорђевић III 1 – похвала

Лаура Живић III 1 – похвала

Ана Кнежевић III 1 – похвала

Никола Арсић IV 2 – похвала

Александар Вукелић IV 1 – похвала

Павле Пантовић IV 2 – похвала

На такмичењу је учествовало 88 ученика из наше школе.

- Градско такмичење из географије:

Андрија Цвејић VII 2 – III место

- Градско такмичење у шаху:

Тамара Нинковић IV 1 – V место и пласман на републичко такмичење

- Општинско такмичење драмских група:

Драмска група „Драмачурлија“I 2 – III место

Ана Тепина I 2 – најбоља женска улога

Матеј Недић I 2 – најбоља мушка улога

- Градско такмичење из биологије:

Војин Бојић V 2 – II место

Катарина Срејић VII 2 – II место

Милош Миленковић VIII – III место

Маријана Кресојевић V 1 – похвала

Елена Фалуши V 2 – похвала

Никола Радуновић VI 1 – похвала

Ђорђе Гојковић VII 1 – похвала

- Лазар Срејић VII 2 са својим клубом освојио је I место на међународном турниру у Паризу у ватерполу

- Ликовни конкурс на тему „Моја учитељица“ у организацији Савеза учитеља

Србије и Друштва учитеља Ариље:

Хелена Царевић I 2 – I место

- Од 74 ученика наше школе који су учествовали на такмичењу „Читалачка

значка“ следећи ученици су освојили награду и пласирали се на градско

такмичење:

Софија Стојановски II 1

Наталија МарићII 1

Анастасија БошковићII 1

Магдалена ВуковићII 1

Дуња Радмановић II 2

Ана ПавловићII 2

Матија БогићевићII 2

Ленка БогојевићII 2

Тамара Нинковић IV 1

Петра Крестић IV 2

Анђа МилојевићIV 2

Петар БркићIV 2

Нађа ВучковићIV 2

Елена Фалуши V 2

Катарина Срејић VII 2

- На општинском литерарном такмичењу „Мој крај приче“ на које је стигло 220

радова из 14 основних школа општине Нови Београд, наши ученици освојили су:

Петар БркићIV 2 – II место

Ања Марић VII 2 – III место

- Пројекат „Покрени бајс“ Градске општине Нови Београд:

Ања Костић IV 1 – I место

Павле Пантовић IV 2 – II место

- Општинско такмичење литерарних секција:

Лидија Роквић VI 2 – II место

Ања Марић VII 2 – II место

Наталија Марић II 1 – III место

Нађа Вучковић IV 2 – III место

Елена Фалуши V 2 – III место

Милица Ђокић V 2 – III место

- Општинско такмчење ликовних секција:

Марко Вучић IV 2 – III место

Даница Петровић V 1 – III место

- Општинско такмичење „Шта знаш о Црвеном Крсту“ за ученике IV разреда:

Финале: Петар Бркић, Новак Вукашиновић, Сергеј Јанковић, Нађа Вучковић

Полуфинале: Исидора Божовић, Александар Вукелић, Тара Киш, Ања Костић,

Тијана Нинковић, Николина Хабуш

- Општински конкурс „Крв живот значи“ за песму:

Андриана Пејановћ IV 2 – I награда

Бошко Милојковић V 1 – III награда

- Општинско такмишење из саобраћаја, ученици VII разреда:

Групно: Милић Вујић, Борис Париповић, Милица Ђорђевић, Александра Ђорђевић

– II место

Појединачно: Милица Ђорђевић – III место

 


 
LINKOVI