Поводом 190. годишњице рођења Јована Јовановића Змаја

June 09, 2023

Поводом 190. годишњице рођења Јована Јовановића Змаја, ученици II2 одељења, припремили су представу  „Ја у школу идем“ са којом су имали част да наступају у Позоришту младих у Новом Саду на овогодишњим Змајевим дечјим играма.

Текст представе „Ја у школу идем“ је адаптација Змајевих песама за децу у драмски приказ. Представа има 9 слика од којих свака представља засебну целину. Главни актер је девојчица која се спрема да пође у школу, али је муче бриге јер не зна шта је очекује.  На путу до школе она среће Змаја, али и бројне јунаке његових песама, добру и вредну децу, као и оне на лошем гласу, попут Гаше и Пура Моце, али и разне животиње као што су веверице, жабе, зечеви, лептири и пачићи. Драмски дијалог је прожет стиховима двадесетак Змајевих песама, а неке од њих послужиле су и као музичке подлоге за плесну кореографију коју су ученици сами осмислили.

Сличне вести

Основне информације